Bugün - 11 Ağustos 2020 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.eleskirtnet.com Logo
Ağrı 28°°C
Haber Detayları

KAYMAKAM SARI’NIN ELEŞKİRT İÇİN BÜYÜK HAYALİNDE SONA YAKLAŞILIYOR!!!

Kaymakam SARI’NIN güzel eserleri arasında ilk sıralarda bulunan Eleşkirt stadyumu olarak bilinen alanda yoğun bir çalışmanın varlığı aylardır gözlerden kaçmıyor.

ELEŞKİRT Haberi - 17 Temmuz 2020 Cuma - 10:03
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

ELEŞKİRT SPOR YERLEŞKESİ

                Çok değil daha birkaç yıl öncesine kadar karanlıklara gömülmüş, her tarafının bir metre otların bastığı, elektrik aboneliği bile olmayan personellerin yağmur yağdığında içinde şemsiye ile oturduğu, sahasına kilit vurulmuş uyuşturucu,zararlı alışkanlıkların   ve göçmenlere hizmet veren suç merkezi halindeki sahada neler oluyor?

                Hem yol tarafından hem de merak edip ilçe tarafından gidip görenler değişime inanamıyor ve şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Peki ne oldu bu suç merkezine haline gelmiş mekanda? Kısaca söyleyelim: Adeta sihirli bir el değdi ve vizyonu, çalışma gayreti ve iyi niyetiyle bu metruk alanı bir yaşam alanı haline getirdi ve getirmeye devam ediyor. Kimi mi? Tabi ki bildiğiniz ve tahmin ettiğiniz gibi Kaymakam Gülhani Ozan SARI. Yaptığı birçok çalışma ve eserle Eleşkirt için unutulmazlar arasına girdiği kesin olan Kaymakam SARI bu bataklığı, içi cıvıl cıvıl çocuklarla dolu bir gül bahçesine dönüştürüyor. Peki neydi durum? Şimdilik ne oldu? ve Kaymakam SARI’ nın kafasındaki tam proje ne; Kaymakam Sarı gazetecilerin sorularının yanıtladı ve tüm detayları kendi ağzından dinledik.

                Değerli arkadaşlarım; sizde yakinen takip ediyor ve biliyorsunuz hatta bizzat emek sarf ediyorsunuz bu alan maalesef on yıllardır metruk ilçenin suç merkezi ve birçok gencimizin kötü alışkanlıklarla tanıştığı ilk temas kurduğu yerdi. Belki bir çok gencimizi bu metruk bataklıkta kaybettik. İl göreve başladığımda gördüğümde hem şaşırmış hem üzülmüştüm. Sonrasında kafamda projemi şekillendirmeye başladım ve kaynak arayışına gittim. Düşünün: sene 2018, Eleşkirt gibi bir ilçede bir kullanılan saha yok, kapalı spor salonu on yıldır suç yuvası, her yeri ot basmış insan istese de giremiyor, bir tane aydınlatma direği yok, her taraf zifiri karanlık, çok komik ve acı, tribünler yıkılmak üzere elektrik aboneliği yok personel mum ışığında oturuyor. İnanılır gibi değil. Çalışmalarıma başladım, önce en kolayı olan tribünleri yeniledik, sonra vatandaşlarımızın kullanabileceği lavabo soyunma odaları gibi modern mekanlar yaptırdık, sonra baktım ki sadece saha kullanılıyor kız çocukları özellikle atletizm alanında çok başarılı ama yerleri yok hemen sahanın kenarındaki geniş alana kendi ekibimle atletizm pistleri yaptık, tenis kortunu düzenledik ve bu arada Aras Edaş yetkililerimiz sağolsunlar sahayı komple aydınlatma direkleriyle donattılar ve akşamda kullanılabilecek bir alan ortaya çıktı. Ve bildiğiniz gibi yıllardır utanç vesikası olarak yol kenarında bekleyen yarım kalmış kapalı spor salonu için ihaleyi yaptırdık, işin yüzde doksanı  bitti ve inşallah çok kısa sürede salonda sadece spor değil her türlü konser, tören vb. tüm faaliyet vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.Yine spor yerleşkesine her yaşta vatandaşımıza faydalı olması için çocukjlu aileler için oyun parkı ve açık alan spor aletleri yerleştirdik. Böylelikle her yaştan vatandaşımız için güvenle ve keyifle ailesi birlikte zaman geçirebileceği bir yerleşke oluşturmaya çalıştık. Bu alanın hemen karşısında yüz metre mesafede 1500 metrekarenin üzerinde bir bireysel sporlar merkezi ve hemen yanına entegre çalışacak 71  kişilik mini bir cep sineması oluşturduk. Kovid 19 salgını nedeniyle projelerimizin inşaat işlerini bitirerek bir anlamda bu boşluğu bu krizi fırsata çevirdik ve şimdi tedbirlerin yavaşlamasına bağlı olarak spor okullarımız başta olmak üzere çalışmalarımıza hız veriyoruz. Bu işleri yaparken Eleşkirt olarak bazı avantajlarımızda yok değil tabi ki; bizde bu avantajları sonuna kadar kullanıp fırsata çeviriyoruz. Bir örnek vermek gerekirse; Ağrı İl Özel İdaresinin geniş imkanları, araç parkları, mali kaynakları var. Özel İdare Genel Sekreterinin Eleşkirtli bir hemşerimiz olmasını bir kazanç olarak görüyoruz ve sağ olsunlar; araç, gereç, makine, ekipman hatta bordür taşından kilit taşa kadar temel altyapı ürünleri de olmak üzere  bedel ödemeden ulaşabiliyoruz. Bu vesile ile Özel İdare Genel Sekreteri değerli mesai arkadaşımız Erhan Beye ’de teşekkürlerimi ifade ediyorum.

Bunun yanısıra son olarak zemini bozulan sentetik çim sahanın da değiştirilmesi için spor Bakanlığı yetkililerimizden onay aldım yazışmaları yaptık belki benim görev sürem yetmeyecek ama sahanın zemini de kısa sürede değiştirildiğinde inşallah Eleşkirt sporlu genç kardeşlerimin sürekli talep ettiği bu ricalarını da karşılamış, onlara küçük bir hediye vermiş olacağız. Diğer taraftan hemen hükümet konağının yanında bulunana alanda Gençlik Merkezi inşaatımızda bitmek üzere ben açılışını yapamayacağım ama inanıyorum orası da güzel işlere vesile olacak bir bina olacak.

                Tabi bunları yaparken kafamda kurguladığım bir hayalim vardı inşallah görev sürem yeterse bu hayale çok yakınım, küçük küçük yansımalarının görüyorum. Şimdi bu tesislerin ortasına birde spor kafe yapacağız alt yapımız tamamlanacak. Nihai hayalim şu; sosyal hayatın yetersizliğinden şikâyet eden bu mahrumiyet bölgesindeki çocuklarımız gençlerimiz aileleri ile birlikte bu alanlara gelsinler. Çocuğu sanata ilgiliyse Sanat Merkezine, Teknoloji ile ilgiliyse kodlama atölyelerine giderken Eğer spora meyilliyse ailesiyle beraber gelsin, güvenli, devlet kontrolünde olan bir mekanda çocuğunu açacağımız otuzun üzerinde branşta faaliyet gösteren kurumsal hale getirdiğimiz  Eleşkirt Spor Kulübümüzün yaz okullarından herhangi bir branşta eğitimini aldırsın, kendisi atletizm pistlerimizde yürüyüşünü yapsın, sonra spor kafeye geçip bir kahvesini bir çayını içsin akşam serinliğinde evine dönsün. Ailesiyle güzel bir an geçirsin Eleşkirt’e dair güzel bir hissiyata sahip olsun. Hikayemiz hayalimiz gayretimiz bu.

                Bu  vesileyle çalışmalarımda sahada en yakın ekimde bulunan ve büyük gayret sarf eden; İlçe Özel İdare Müdürümüz ve personellerimize, İlçe Spor Müdürümüz ve personellerimize ve katkı koyan tüm mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyor, siz değerli basın mensuplarımıza da gösterdiğiniz yakın ilgi için ayrıca teşekkür ediyorum.

Bizde www.eleskirtnet.com olarak ; ilçemize gerçektende birçok birbirinden güzel eserler bırakan ve her daim özverili çalışan kaymakam Gülhani Ozan SARI’ya teşekkür ediyoruz.

               

 

Haberin Videosu
Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:Kaymakam, SARI’NIN, güzel, eserleri, arasında, , ilk, sıralarda, bulunan, Eleşki,
Kaynak / Editör:

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ELEŞKİRT Haberleri
ELEŞKİRT'TE İKİ AYRI VEFAT HABERİ
Eleşkirt'te Geniş Kapsamlı Korona Virüs Denetimi
Eleşkirt'li İmam: Naim Tenekeci Vefat Etti

Eleşkirt'li İmam: Naim Tenekeci Vefat Etti
Ağrı'da Covid-19 Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Oluşturuldu
Eleşkirt'in Yeni Kaymakamı DURUK Göreve Başladı
Eleşkirt'te Vefat Haberi
Başkan Yakut Vatandaşlarla Bayramlaştı
Diğer Başlıklar

Eleşkirt’te korona virüs denetimleri devam ediyor
Ağrı SEM Sporcularından Büyük Başarı
ELEŞKİRT'TE İKİ AYRI VEFAT HABERİ
Tutak'ta Kuaföre Giden Gelin, Trafik Kazasında Yaşamını Yitirdi
AĞRI'DA KORONA VİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
AİÇܒde Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Mock-up Simülasyon Sınıfı Açıldı
Eleşkirt'te Geniş Kapsamlı Korona Virüs Denetimi
Eleşkirt'li İmam: Naim Tenekeci Vefat Etti
Ağrı'da Covid-19 Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Oluşturuldu
AİÇÜ Tercih Dönemine Hazır
http://www.gazeteoku.com/gazete-mansetleri.html
Ulusal Gazeteler
Hava Durumu ( Ağrı )
Bugün
9°°C - 28°°C
Cumartesi
9°°C - 26°°C
Pazar
8°°C - 26°°C
Pazartesi
6°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Ağrı )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:3305:0912:1816:0719:1720:46

11 Ağustos 2020 Salı
Great! The file uploaded properly. Now click the 'Verify my file' button to complete the process.
Röportajlar
Eleşkirt'te Hayati İnanç Rüzgarı Esti
Eleşkirt kaymakamlığı,ASTOP  ve Ağrı ibrahim çeçen üniversitesi tarafından davet edilen Yazar hayati inanç Eleşkirt ilçesi...
»
»
Tarihte Bugün
1473 - Otlukbeli zaferi
1480 - İtalyanlara karşı Otranto zaferi
1473 - Otlukbeli Savaşı
1914 - I.Dünya Savaşında Alman Göbel (Yavuz) ve Breslav (Midilli) Zırhlılarının Türk Sularına Sığınmaları
1945 - II.Dünya Savaşı'nda Japonya'nın Kayıtsız Şartsız Teslimi
Kim Kimdir
Günün Sözü
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Modül 1

https://twitter.com/eleskirtnet

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
Haber sitemiz ağrı gazeteciler cemiyeti üyesidir.
0,12ms
https://analytics.google.com